Kræftens Bekæmpelse Haderslev lokalafdeling inviterer alle med kræft tæt på livet til en speciel sejltur med Haderslev Dambåd. Dette arrangement er en mulighed for at komme væk fra hverdagens travlhed og nyde en afslappende stund på vandet.
To afgange at vælge imellemDer er mulighed for at vælge mellem to afgange: kl. 15.00 og kl. 16.30. Hver tur varer 1,5 time, hvilket giver dig god tid til at nyde den smukke natur omkring Damparken i Haderslev.
Gratis deltagelse for alleArrangementet er gratis og åbent for alle, hvilket gør det til en oplagt mulighed for at tilbringe kvalitetstid med familie og venner, samtidig med at man støtter en god sag.
Praktisk information
Dato: Lørdag 5. september 2026
Tid: Kl. 15.00 eller kl. 16.30
Sted: Damparken Haderslev, Bispebroen, 6100 Haderslev
Entré: Gratis
Arrangør: Kræftens Bekæmpelse Haderslev lokalafdeling
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her